"Не соромно чогось не знати. Соромно не прагнути вчитися!" (Конфуцій).  Иностранные языки в Украине. "Не соромно чогось не знати. Соромно не прагнути вчитися!" (Конфуцій) Главная » Публикации »
На главную. "Не соромно чогось не знати. Соромно не прагнути вчитися!" (Конфуцій).  Иностранные языки в Украине. "Не соромно чогось не знати. Соромно не прагнути вчитися!" (Конфуцій)
Иностранные
языки
в Украине
Разделы
Новости
Языковые курсы
Афиша
Каталог компаний
Репетиторы
Бюро переводов
Книги
Тендер на обучение
Публикации
О проекте
Подписка
Поиск
Мы читаем
The Indie Bible
310 pages The Indie Bible shows you where to get your music reviewed, your songs played, and your CDs s...

Netocracy: The New Power Elite and Life After Capitalism
300 pages About the Author Alexander Bard is a lecturer at SpeakersNet, with clients including Ericss...

 
Публикации
Подписка на новости

"Не соромно чогось не знати. Соромно не прагнути вчитися!" (Конфуцій)

04 февраля 2008 
Авторы: Володимир Коливай

Кожен із нас прагне бути професіоналом. Інколи буває, що ми чогось не знаємо. Тоді на допомогу приходить Конфуцій: "Не соромно чогось не знати. Соромно не прагнути вчитися!".

Кожен із нас прагне бути професіоналом. Інколи буває, що ми чогось не знаємо. Тоді на допомогу приходить Конфуцій: "Не соромно чогось не знати. Соромно не прагнути вчитися!".

Ось і я, і навчаю і навчаюся сам. Тому, замість сірих та штампованих тем, опрацьовую лекцію Його Святості Далай-Лами в Індійському Інституті Менеджменту в січні 2008 року. Скажу чесно - вражаюче! Центральною ідеєю в зверненні до МВА лідерів звучало наступне: "Взаємостосунки між роботодавцем та найманим працівником мають ґрунтуватися на довірі та відкритості. А довіра прийде тоді, коли працівник з свого боку буде думати про компанію, як про свою власну, а роботодавець буде демонструвати доброчесність, співстраждання та вміння прощати". Здається, що головна проблема захована саме в останніх словах! Точніше – в ïх практичному застосуванні. Чи не так? Логічно витікає наступна пропозиція Далай-Лами: розпочати впровадження будиських морально-етичних цінностей в корпораціях, але в світській, а не релігійній формі. Наприклад, буддист-початківець дає клятву про "неспричинення нікому шкоди ні думкою, ні словом, ні діями". Хіба це поганий принцип для того, щоб робота стала місцем, де всі почуваються щасливими? Вдумаймося, лише впровадження цього єдиного принципу в значній мірі вирішить питання плинності кадрів через невдоволення атмосферою в компаніï.

Хто, як не люди бізнесу, здатні практично перевірити дієвість цих принципів на власному досвіді!

Загальнолюдські ідеï починають турбувати всіх, хто втомився від рутини. Харрісон Форд назвав останню свою роботу: "Ренесанс Далай-Лами". Це документальний фільм, де Лауреат Нобелівськоï преміï Миру дає своє бачення загальнолюдських принципів співіснування. Мова йде про будь-яку сферу: сім’ю, роботу, релігію чи суспільство. За глибоким переконанням найвідомішого ченця сучасності, ми всі можемо бути щасливими - скрізь і всюди! Головне – це розуміння та практичне застосування всього, що є позитивним та приносить користь.

Що ж приносить шкоду компаніям? Багато років тому я багатьох шокував точкою зору про те, що ніщо так не руйнує команди, як тренінги з лідерства та мотиваціï. Звичайно, що це не стосується поглядів на лідерство Стівена Кові, які співзвучні поглядам Далай-Лами. Можливо тому, що С. Кові сам слухав лекціï Його Святості? Але головне інше: багато-хто з нас починає інтуïтивно розуміти штучність тем лідерства та мотиваціï. Адже не існує кращоï мотиваціï, ніж завжди справедливо оцінена робота працівника, атмосфера довіри та поваги. Хіба ні? По великому рахунку, програми лідерства та мотивацій досить часто провокують жадібність та заздрість. От живемо серед руïн лідерськоï війни та "бути мотивованим". А мріємо про хорошу атмосферу в команді… Якщо й говорити про лідерство, то воно має виростати природно, а не бути "подарованим" тренером. Сьогодні про більш гуманні підходи в сучасних компаніях вже не говорять, а впроваджують. Отже, те, якою ми є людиною, стає все важливішим в професійному середовищі. Це особлива цінність, з якою не може зрівнятися жодна інша.

Сьогодні рівновага потрібна нам усім. Пригадуються слова славнозвісного Гаррі Форда, як приклад застосування на практиці корисних знань: "Я дізнався про Закон Перевтілення коли мені було 21 рік. Все, що я досягнув потім – тільки дякуючи розумінню цього закону". Отже, в більшості випадків звичайна людська порядність, просте людське терпіння приносить більше користі, ніж будь-яка релігія.

Наприклад, на моïх майстер-класах "Острів в Океані", створених після навчання в Його Святості Далай-Лами, ми вже піднімали ці теми. Висновки були одностайно позитивні. Беручи до уваги, що на кожному з трьох майстер-класів, в середньому, було по 160 учасників, то можна констатувати, що тема етики та моралі в бізнесі має серйозний резонанс. Учасниками новоствореноï програми "Острів в Океані-2" знову стануть члени Украïнськоï Асоціаціï Менеджмент Консультантів, Британо-Украïнськоï Професійноï Мережі (Британська Рада), Європейськоï Бізнес Асоціаціï та ін. Центральною темою буде: "Бізнес через призму морально-етичних принципів Лауреата Нобелівськоï преміï Миру Його Святості Далай-Лами". Як і завжди, гострі політичні чи релігійні теми в майстер-класі не підніматимуться. Приєднуйтеся до цікавого життя столиці, зареєструвавшись на сайті "Анданте".

Володимир Коливай

генеральний директор СП "ІМІДЖ ОСВІТА"

при Києво-Могилянській Академіï,

бізнес-тренер, консультант.

www.business-training.com.ua

 

Гость сайта

"Головний принцип нашоï роботи – ні в чому не бути формалістами!", - говорять викладачі навчального центру "Освіта без кордонів". І додають: якщо дослухатися до найменших потреб слухачів, то вони будуть навчатися з ентузіазмом і швидше досягатимуть результатів. Адже шлях довжиною в тисячу миль починається з першого кроку. Про те, як зробити подорож до опанування іноземними мовами максимально комфортною та ефективною, розповідає директор центру Кузьменко Ганна Іванівна.

Подробнее
Партнеры
Copyright © 2004-2008, Центр Развития Карьеры "Формула Успеха"
тел. (044) 501-28-69(68) (многоканальный), e-mail: manager@mova.com.ua
Условия использования информации, размещённой на mova.com.ua
Выставка по кадровому менеджменту "Персонал EXPO" г. Киев

Языковые курсы »

Языковые курсы »